ContiSportContact 5 har en däckbeteckning som lyder 225/50-R17. Sommardäcket du nu tittar på kallar för ContiSportContact 5.
ContiSportContact 5 passar på fälgar med en diameter på 17". Här har du ett sommardäck från som är 225 brett och med en profil på 113 mm. Hastighetsindex Y som ContiSportContact 5 har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Komplettera ContiSportContact 5 med matchande 17"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 698 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | ContiSportContact 5 |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4019238311303 |
Sommardäcket ContiSportContact 5 från med däckbeteckningen 225/50-R17.
ContiSportContact 5 SSR - Ett sommardäck med däckmärkningen 225/50-R17.
Sommardäcket ContiSportContact 5 från med däckbeteckningen 225/50-R17.
Ett sommardäck från . ContiSportContact 5 har däckbeteckningen 225/50-R17.