har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 225/50-R17 för ZIEX ZE310 ECORUN FEXM. Detta sommardäck har modellnamnet ZIEX ZE310 ECORUN FEXM och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta sommardäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Här har du ett sommardäck från som är 225 brett och med en profil på 113 mm. ZIEX ZE310 ECORUN FEXM har hastighetsindex W, vilket innebär att ZIEX ZE310 ECORUN FEXM är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Du kan komplettera detta sommardäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 623 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | ZIEX ZE310 ECORUN FEXM |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4250427427133 |
Sommardäck med däckbeteckningen 205/50-R17 och modellnamnet ZIEX ZE310 ECORUN FEXM.
Sommardäck med däckbeteckningen 225/55-R17 och modellnamnet ZIEX ZE310 ECORUN FEXM.
ZIEX ZE310 ECORUN FEXM - Ett sommardäck med däckmärkningen 255/40-R17.
Sommardäcket ZIEX ZE310 ECORUN FEXM har en däckbeteckning som är 235/45-R19. Däcket kommer från .