Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 225/50-R17. har valt att kalla denna modell av sommardäck för N Fera SU1.
N Fera SU1 passar på fälgar med en diameter på 17". Detta sommardäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 113 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på Y är N Fera SU1 ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för N Fera SU1. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 418 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N Fera SU1 |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 8807622408700 |
Sommardäcket N Fera SU1 från med däckbeteckningen 225/50-R17.
Detta sommardäck från , kallat N Fera SU1, har däckbeteckningen 225/50-R17.
har tagit fram detta sommardäck med namnet N Fera SU1. Däcket har däckbeteckningen 225/50-R17.
N Fera SU1 är ett sommardäck med däckmärkningen 225/50-R17.