Detta sommardäck från har däckmärkningen 225/50-R17. Sommardäcket Primacy 3 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Primacy 3 är ett sommardäck med en diameter på 17". sommardäcket Primacy 3 är 225 mm brett och en profil på 113 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Du kan komplettera detta sommardäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 130 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Primacy 3 |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 3528702813560 |
Sommardäcket Primacy 5 har en däckbeteckning som är 225/50-R17. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 225/50-R17 och modellnamnet E Primacy 2.
Sommardäcket Advantage 2 från med däckbeteckningen 225/50-R17.
Ett sommardäck från . Sport BluResponse har däckbeteckningen 225/50-R17.