Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/50-R17 till din bil. EcoContact 6, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Detta -däck har en diameter på 17". Sommardäcket är 225 mm brett med en profil på 113 mm. EcoContact 6 klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Du kan komplettera detta sommardäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 809 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EcoContact 6 |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4019238306521 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet EcoContact 6. Däcket har däckbeteckningen 225/50-R17.
Ett sommardäck från . EcoContact 6 har däckbeteckningen 225/50-R17.
Sommardäck från med modellnamnet EcoContact 7 och däckbeteckningen 225/50-R17.
EcoContact 6 SSR är ett sommardäck med däckmärkningen 225/50-R17.