Potenza RE 050 I RFT är ett däck från som har däckbeteckningen 225/50-R16. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för Potenza RE 050 I RFT.
Potenza RE 050 I RFT är ett sommardäck med en diameter på 16". Sommardäcket är 225 mm brett med en profil på 113 mm. Med ett hastighetsindex på W är Potenza RE 050 I RFT ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 270 km/h.
Behöver du 16"-fälgar till dina Potenza RE 050 I RFT? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 152 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Potenza RE 050 I RFT |
| Däckbeteckning | 225/50-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 3286347895715 |
Potenza RE 050 A I RFT - Ett sommardäck med däckmärkningen 225/40-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Potenza RE 050 A RFT. Däcket har däckbeteckningen 305/35-R20.
Ett sommardäck från . Potenza RE 050 A RFT har däckbeteckningen 245/35-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 275/30-R20 och modellnamnet Potenza RE 050 A I RFT.