Dynaxer HP 5 har en däckbeteckning som lyder 225/50-R16. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för Dynaxer HP 5.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 16". Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 113 mm. Profilmåttet motsvarar 50% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Komplettera Dynaxer HP 5 med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 495 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 |
| Däckbeteckning | 225/50-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 3528704585489 |
Detta offroaddäck från , kallat Dynaxer HP 5 SUV, har däckbeteckningen 215/50-R18.
Detta sommardäck från , kallat Dynaxer HP 4, har däckbeteckningen 205/60-R16.
Dynaxer HP 5 - Ett sommardäck med däckmärkningen 205/60-R16.
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/50-R18 och modellnamnet Krisalp HP 3.