Detta offroaddäck från har däckmärkningen 225/45-R19. Offroaddäcket Turanza T005 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Turanza T005 är ett offroaddäck med en diameter på 19". Med offroaddäcket Turanza T005 får du ett däck som är 225 mm brett och har en profil på 101 mm. Turanza T005 är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Du kan komplettera detta offroaddäck med 19"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 445 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Turanza T005 |
| Däckbeteckning | 225/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 3286342354316 |
Sommardäcket Turanza T005 från med däckbeteckningen 225/45-R19.
Detta sommardäck från , kallat Turanza T005, har däckbeteckningen 245/45-R18.
Ett sommardäck från . Turanza T005 RFT har däckbeteckningen 205/60-R16.
Ett sommardäck från . Turanza T005 har däckbeteckningen 205/60-R16.