Om du letar efter ett sommardäck med däckbeteckningen 225/45-R19 till din bil kan detta däck från vara något för dig. ContiSportContact 5 SSR är ett sommardäck i utbudet av däck från .
ContiSportContact 5 SSR är ett sommardäck med diametern 19". Här har du ett sommardäck från som är 225 brett och med en profil på 101 mm. Hastighetsindexet för ContiSportContact 5 SSR är W. Detta innebär att ContiSportContact 5 SSR är godkänt att användas upp till 270 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till ContiSportContact 5 SSR.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 732 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | ContiSportContact 5 SSR |
| Däckbeteckning | 225/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 4019238314137 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/45-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 225/40-R18 och modellnamnet ContiSportContact 5 SSR.
har tagit fram detta sommardäck med namnet ContiSportContact 5 SSR. Däcket har däckbeteckningen 225/40-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet ContiSportContact 5 SSR. Däcket har däckbeteckningen 225/40-R18.