Ventus evo Z Z001 har en däckbeteckning som lyder 225/45-R18. Detta sommardäck har modellnamnet Ventus evo Z Z001 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Ventus evo Z Z001 passar på fälgar med en diameter på 18". Sommardäcket Ventus evo Z Z001 har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 101 mm (45% av däckets bredd). Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Ventus evo Z Z001. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 094 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo Z Z001 |
| Däckbeteckning | 225/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 8808563618838 |
Ventus evo Z Z001 är ett sommardäck med däckmärkningen 235/40-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ventus evo Z Z001. Däcket har däckbeteckningen 245/35-R20.
Sommardäck från med modellnamnet Ventus evo Z Z001 och däckbeteckningen 225/40-R19.
Sommardäck från med modellnamnet Ventus evo Z Z001 och däckbeteckningen 255/40-R18.