SportControl 2 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 225/40-R19. SportControl 2, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Detta sommardäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 90 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindex Y som SportControl 2 har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 300 km/h.
Spara pengar och köp med nya 19"-fälgar samtidigt som du köper SportControl 2. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 789 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SportControl 2 |
| Däckbeteckning | 225/40-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 90 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
| EAN | 4038526473349 |
Detta sommardäck från , kallat SportControl 2, har däckbeteckningen 245/35-R19.
Sommardäck från med modellnamnet SportControl 2 och däckbeteckningen 205/50-R17.
Sommardäck med däckbeteckningen 225/40-R18 och modellnamnet SportControl 2.
Detta sommardäck från , kallat SportControl 2, har däckbeteckningen 225/45-R19.