Ventus evo K137 är ett däck från som har däckbeteckningen 225/40-R18. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Ventus evo K137.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Med sommardäcket Ventus evo K137 får du ett däck som är 225 mm brett och har en profil på 90 mm. Ventus evo K137 klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Du kan komplettera detta sommardäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 095 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137 |
| Däckbeteckning | 225/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 90 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 8808563651293 |
Ett sommardäck från . Ventus evo K137 har däckbeteckningen 225/40-R18.
Sommardäcket Ventus evo K137 från med däckbeteckningen 225/40-R18.
Sommardäcket Ventus evo K137 från med däckbeteckningen 245/35-R18.
Ventus evo K137 är ett sommardäck med däckmärkningen 255/30-R20.