Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 225/35-R18. har valt att kalla denna modell av sommardäck för ContiSportContact 5.
ContiSportContact 5 är ett sommardäck med diametern 18". Med sommardäcket ContiSportContact 5 får du ett däck som är 225 mm brett och har en profil på 79 mm. ContiSportContact 5 har hastighetsindex W, vilket innebär att ContiSportContact 5 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper ContiSportContact 5. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 542 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | ContiSportContact 5 |
| Däckbeteckning | 225/35-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 79 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
| EAN | 4019238618051 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/35-R18.
Advan Fleva V701 är ett sommardäck med däckmärkningen 225/35-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 225/35-R18 och modellnamnet ContiSportContact 5.
Sommardäcket ContiSportContact 5 från med däckbeteckningen 225/35-R18.