WILDPEAK A/T AT3WA är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 215/80-R16. Detta offroaddäck har modellnamnet WILDPEAK A/T AT3WA och är ett av alla däck som tillverkas av .
WILDPEAK A/T AT3WA är ett offroaddäck med en diameter på 16". Detta däck är 215 mm brett och har samtidigt en profil på 172 mm. Profilen motsvarar 80% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 180 km/h.
Behöver du även 16"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 967 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | WILDPEAK A/T AT3WA |
| Däckbeteckning | 215/80-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 172 mm |
| Profilprocent | 80% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4250427426952 |
Offroaddäck från med modellnamnet WILDPEAK A/T AT3WA och däckbeteckningen 215/80-R16.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet WILDPEAK A/T AT3WA. Däcket har däckbeteckningen 205/80-R16.
Ett offroaddäck från . WILDPEAK A/T AT3WA har däckbeteckningen 205/80-R16.
Offroaddäcket WILDPEAK A/T AT3WA har en däckbeteckning som är 195/80-R15. Däcket kommer från .