Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 215/70-R16 till din stadsjeep. Wetproof 1 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 16". Offroaddäcket Wetproof 1 har en bredd som är 215 mm och en däcksida med en höjd på cirka 151 mm (70% av däckets bredd). Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Behöver du 16"-fälgar till dina Wetproof 1? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 464 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wetproof 1 |
| Däckbeteckning | 215/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 6419440599083 |
Ett sommardäck från . Wetproof 1 har däckbeteckningen 215/55-R16.
Ett sommardäck från . Wetproof 1 har däckbeteckningen 215/45-R16.
Sommardäcket Wetproof 1 har en däckbeteckning som är 215/55-R16. Däcket kommer från .
Wetproof 1 är ett sommardäck med däckmärkningen 215/60-R16.