Detta offroaddäck från har däckmärkningen 215/70-R16. Detta offroaddäck har modellnamnet ZIEX ZE320 och är ett av alla däck som tillverkas av .
ZIEX ZE320 är ett offroaddäck med diametern 16". Detta offroaddäck har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 151 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på H är ZIEX ZE320 ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 16"-fälgar för ZIEX ZE320. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 330 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | ZIEX ZE320 |
| Däckbeteckning | 215/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4250427437583 |
Offroaddäcket ZIEX ZE320 från med däckbeteckningen 225/60-R18.
Ett sommardäck från . ZIEX ZE320 har däckbeteckningen 215/55-R16.
ZIEX ZE320 - Ett sommardäck med däckmärkningen 215/60-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet ZIEX ZE320. Däcket har däckbeteckningen 215/60-R16.