Ultra*Speed 2 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 215/70-R16. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Ultra*Speed 2.
Ultra*Speed 2 är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 16". sommardäcket Ultra*Speed 2 är 215 mm brett och en profil på 151 mm. Ultra*Speed 2 klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Behöver du även 16"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 079 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ultra*Speed 2 |
| Däckbeteckning | 215/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4032344000220 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ultra*Speed 2. Däcket har däckbeteckningen 215/55-R16.
Ultra*Speed 2 är ett sommardäck med däckmärkningen 215/55-R16.
Sommardäcket Ultra*Speed 2 har en däckbeteckning som är 215/65-R16. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat Ultra*Speed 2, har däckbeteckningen 215/40-R17.