Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 215/70-R15 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Tranpath A14 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 15". Med offroaddäcket Tranpath A14 får du ett däck som är 215 mm brett och har en profil på 151 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Spara pengar och köp med nya 15"-fälgar samtidigt som du köper Tranpath A14. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 177 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Tranpath A14 |
| Däckbeteckning | 215/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4981910767381 |
Toursport NS - Ett sommardäck med däckmärkningen 215/70-R15.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Geolandar A/T (G015). Däcket har däckbeteckningen 215/70-R15.
Detta sommardäck från , kallat ZIEX ZE310 ECORUN, har däckbeteckningen 205/70-R14.
Sommardäck från med modellnamnet ContiPremiumContact 2 och däckbeteckningen 215/60-R15.