Detta sommardäck från har däckmärkningen 215/70-R15. Vanhawk 3 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Vanhawk 3 är ett sommardäck med en diameter på 15". Sommardäcket är 215 mm brett med en profil på 151 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 180 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Vanhawk 3 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 530 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Vanhawk 3 |
| Däckbeteckning | 215/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 109/107 |
| EAN | 3286342386416 |
Ett sommardäck från . Vanis 3 har däckbeteckningen 215/70-R15.
Sommardäck med däckbeteckningen 215/70-R15 och modellnamnet Roadian CT8.
Ett sommardäck från . LINAM VAN01 har däckbeteckningen 215/70-R15.
Sommardäcket Vantra LT RA18 från med däckbeteckningen 215/70-R15.