Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 215/65-R17 till din stadsjeep. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för EfficientGrip 2 SUV.
Detta -däck har en diameter på 17". Däcket har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 140 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på V är EfficientGrip 2 SUV ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper EfficientGrip 2 SUV då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 519 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip 2 SUV |
| Däckbeteckning | 215/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4038526074980 |
Sommardäck från med modellnamnet EfficientGrip Performance och däckbeteckningen 215/65-R17.
Sommardäck med däckbeteckningen 215/65-R17 och modellnamnet EfficientGrip Performance.
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/55-R18 och modellnamnet EfficientGrip 2 SUV.
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/65-R16 och modellnamnet EfficientGrip 2 SUV.