har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 215/65-R16 för Scorpion Verde All-Season. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Scorpion Verde All-Season.
Detta -däck har en diameter på 16". Detta offroaddäck har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 140 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Scorpion Verde All-Season klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Scorpion Verde All-Season. Mer information om passande 16"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 648 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Verde All-Season |
| Däckbeteckning | 215/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 8019227216912 |
Scorpion Verde All-Season är ett offroaddäck med däckmärkningen 215/65-R16.
Offroaddäcket Scorpion Verde All Season SF från med däckbeteckningen 215/65-R17.
Scorpion Verde All-Season - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/65-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Scorpion Verde All-Season, har däckbeteckningen 235/65-R17.