Sommardäcket Nex-1 är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 215/60-R18. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Nex-1.
Detta -däck har en diameter på 18". Här har du ett sommardäck från som är 215 brett och med en profil på 129 mm. Hastighetsindex W som Nex-1 har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Nex-1. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 874 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Nex-1 |
| Däckbeteckning | 215/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4711510461071 |
Ett sommardäck från . Nex-1 har däckbeteckningen 235/55-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 215/60-R17 och modellnamnet Nex-1.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/60-R18.