Offroaddäcket AS7 All Season är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 215/60-R17. AS7 All Season är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 17" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Med offroaddäcket AS7 All Season får du ett däck som är 215 mm brett och har en profil på 129 mm. AS7 All Season klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för AS7 All Season. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 977 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | AS7 All Season |
| Däckbeteckning | 215/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 0029142969952 |
Offroaddäcket AS7 All Season från med däckbeteckningen 215/55-R18.
AS7 All Season - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/65-R17.
Offroaddäcket AS7 All Season har en däckbeteckning som är 235/50-R18. Däcket kommer från .
Offroaddäck från med modellnamnet AS7 All Season och däckbeteckningen 235/55-R19.