Carrier är ett sommardäck som passar skåpbilar med däckbeteckningen 215/60-R17. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Carrier.
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 17". Här har du ett sommardäck från som är 215 brett och med en profil på 129 mm. Hastighetsindexet för Carrier är T. Detta innebär att Carrier är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta sommardäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 513 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Carrier |
| Däckbeteckning | 215/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 109/107 |
| EAN | 8019227435092 |
Detta sommardäck från , kallat Carrier, har däckbeteckningen 215/65-R16.
Ett sommardäck från . Carrier har däckbeteckningen 215/65-R16.
Sommardäck från med modellnamnet Carrier och däckbeteckningen 215/70-R15.
Carrier är ett sommardäck med däckmärkningen 215/70-R15.