Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 215/60-R16. Primacy 4, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Primacy 4 är ett sommardäck med en diameter på 16". Här har du ett sommardäck från som är 215 brett och med en profil på 129 mm. Hastighetsindexet för Primacy 4 är V. Detta innebär att Primacy 4 är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Spara pengar och köp med nya 16"-fälgar samtidigt som du köper Primacy 4. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 048 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Primacy 4 |
| Däckbeteckning | 215/60-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 3528704468485 |
Sommardäck med däckbeteckningen 215/60-R16 och modellnamnet Primacy 4+.
Primacy 5 - Ett sommardäck med däckmärkningen 215/60-R16.
Sommardäck med däckbeteckningen 215/65-R17 och modellnamnet Primacy 5.
Primacy 4 - Ett sommardäck med däckmärkningen 215/55-R18.