Sommardäcket Interstellar är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 215/55-R17. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för Interstellar.
Interstellar är ett sommardäck med diametern 17". sommardäcket Interstellar är 215 mm brett och en profil på 118 mm. Hastighetsindex W som Interstellar har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Interstellar då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 681 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Interstellar |
| Däckbeteckning | 215/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 6959956792016 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/50-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/40-R19.
Ett sommardäck från . Interstellar har däckbeteckningen 215/55-R16.
Sommardäcket Interstellar från med däckbeteckningen 215/40-R17.