Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 215/50-R18. Proxes Comfort är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Proxes Comfort har en diameter som är 18" och därmed passar på 18"-fälgar. Med offroaddäcket Proxes Comfort får du ett däck som är 215 mm brett och har en profil på 108 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Behöver du 18"-fälgar till dina Proxes Comfort? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 791 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Proxes Comfort |
| Däckbeteckning | 215/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 108 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 4981910562153 |
Detta offroaddäck från , kallat Proxes Comfort, har däckbeteckningen 215/50-R18.
Sommardäcket Proxes Comfort har en däckbeteckning som är 225/40-R18. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat Proxes Comfort, har däckbeteckningen 225/40-R18.
Detta sommardäck från , kallat Proxes Comfort, har däckbeteckningen 215/50-R17.