Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 215/50-R18. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Proxes R52.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 18". Här har du ett offroaddäck från som är 215 brett och med en profil på 108 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Proxes R52 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 160 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Proxes R52 |
| Däckbeteckning | 215/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 108 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 4981910506607 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/50-R18 och modellnamnet Krisalp HP 3.
Offroaddäck från med modellnamnet ZIEX ZE310A ECORUN och däckbeteckningen 215/50-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/50-R18 och modellnamnet g-Force Winter 2.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 215/50-R18.