Advantage 2 har en däckbeteckning som lyder 215/50-R17. Advantage 2, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Advantage 2 är ett sommardäck med en diameter på 17". Sommardäcket är 215 mm brett med en profil på 108 mm. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Spara pengar och köp med nya 17"-fälgar samtidigt som du köper Advantage 2. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 332 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 215/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 108 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 3528702669624 |
Potenza Sport Evo är ett sommardäck med däckmärkningen 215/50-R17.
Sommardäcket Sport har en däckbeteckning som är 215/50-R17. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 215/50-R17 och modellnamnet RainSport 5.
har tagit fram detta sommardäck med namnet SportControl 2. Däcket har däckbeteckningen 215/50-R17.