Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 215/45-R18. Detta sommardäck har modellnamnet Ventus evo K137 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta -däck har en diameter på 18". Ventus evo K137 har en bredd på 215 mm och en profil som motsvarar 45% av däckets bredd, det vill säga cirka 97 mm. Ventus evo K137 är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h (index Y).
Behöver du 18"-fälgar till dina Ventus evo K137? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 192 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137 |
| Däckbeteckning | 215/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 97 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
| EAN | 8808563618265 |
Sommardäck med däckbeteckningen 215/45-R18 och modellnamnet Ventus evo K137.
Ventus evo K137 - Ett sommardäck med däckmärkningen 245/35-R19.
Sommardäck från med modellnamnet Ventus evo K137 och däckbeteckningen 245/35-R19.
Ett sommardäck från . Ventus evo K137 har däckbeteckningen 225/40-R19.