AZENIS FK520 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 215/45-R17. Detta -däck är av modellen AZENIS FK520.
AZENIS FK520 passar på fälgar med en diameter på 17". Detta däck har en bredd på 215 mm och har en profil som är ungefär 97 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. AZENIS FK520 är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h (index Y).
Behöver du även 17"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 449 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | AZENIS FK520 |
| Däckbeteckning | 215/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 97 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
Detta sommardäck från , kallat AZENIS FK520, har däckbeteckningen 215/45-R17.
Detta sommardäck från , kallat AZENIS FK520, har däckbeteckningen 225/45-R17.
Detta sommardäck från , kallat AZENIS FK520, har däckbeteckningen 255/30-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 235/35-R19 och modellnamnet AZENIS FK520.