N Fera Primus har en däckbeteckning som lyder 215/45-R16. Sommardäcket N Fera Primus är ett sommardäck i utbudet av däck från .
N Fera Primus har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. Detta sommardäck har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 97 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper N Fera Primus då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 394 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N Fera Primus |
| Däckbeteckning | 215/45-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 97 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 90 |
Detta sommardäck från , kallat N Fera Primus, har däckbeteckningen 215/45-R16.
Sommardäck med däckbeteckningen 215/45-R16 och modellnamnet N Fera SU1.
N Fera Primus - Ett sommardäck med däckmärkningen 215/45-R17.
N Fera Primus är ett sommardäck med däckmärkningen 215/55-R16.