Sommardäcket Ultrac Satin är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 215/35-R18. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Ultrac Satin.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Detta däck är 215 mm brett och har samtidigt en profil på 75 mm. Profilen motsvarar 35% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Ultrac Satin är Y. Detta innebär att Ultrac Satin är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Komplettera Ultrac Satin med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 124 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ultrac Satin |
| Däckbeteckning | 215/35-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 75 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/35-R18.
Ett sommardäck från . Ultrac Satin har däckbeteckningen 225/35-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 245/35-R18 och modellnamnet Ultrac Satin.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/45-R18.