Noble Sport NS-20 har en däckbeteckning som lyder 215/35-R18. Sommardäcket Noble Sport NS-20 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Noble Sport NS-20 passar på fälgar med en diameter på 18". Sommardäcket Noble Sport NS-20 har en bredd som är 215 mm och en däcksida med en höjd på cirka 75 mm (35% av däckets bredd). Noble Sport NS-20 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Noble Sport NS-20 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Komplettera Noble Sport NS-20 med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 104 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Noble Sport NS-20 |
| Däckbeteckning | 215/35-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 75 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
| EAN | 4717622057652 |
Sommardäck med däckbeteckningen 215/35-R18 och modellnamnet Noble Sport NS-20.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/35-R18.
Sommardäck från med modellnamnet Pilot Sport 4S och däckbeteckningen 215/35-R18.
Ett sommardäck från . N Fera Sport har däckbeteckningen 215/35-R18.