Detta sommardäck från har däckmärkningen 205/75-R14. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Toursport NS.
Toursport NS är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 14". Sommardäcket är 205 mm brett med en profil på 154 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Vill du även köpa nya 14"-fälgar som passar till Toursport NS? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 078 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Toursport NS |
| Däckbeteckning | 205/75-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 154 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4712487544071 |
Toursport NS - Ett sommardäck med däckmärkningen 185/75-R14.
Toursport NS är ett sommardäck med däckmärkningen 225/75-R15.
Sommardäcket Toursport NS har en däckbeteckning som är 235/75-R15. Däcket kommer från .
har tagit fram detta sommardäck med namnet Toursport NS. Däcket har däckbeteckningen 225/75-R15.