Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 205/70-R16 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Dynaxer HP 5 SUV.
Dynaxer HP 5 SUV har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. Här har du ett offroaddäck från som är 205 brett och med en profil på 144 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Komplettera Dynaxer HP 5 SUV med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 624 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 SUV |
| Däckbeteckning | 205/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 144 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 3528708662261 |
Offroaddäcket Quadraxer SUV har en däckbeteckning som är 205/70-R16. Däcket kommer från .
Victra SUV MA-SAS - Ett offroaddäck med däckmärkningen 205/70-R16.
Offroaddäcket Advantage SUV All-Season från med däckbeteckningen 205/70-R16.
Offroaddäcket Cross Sport SP-9 från med däckbeteckningen 205/70-R16.