Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 205/65-R15. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Summer.
Med en diameter på 15" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. sommardäcket Summer är 205 mm brett och en profil på 133 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Komplettera Summer med matchande 15"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 133 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Summer |
| Däckbeteckning | 205/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 4038526514189 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Sport BluResponse. Däcket har däckbeteckningen 205/65-R15.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ecsta HS52. Däcket har däckbeteckningen 205/65-R15.
Sommardäck från med modellnamnet UltraContact och däckbeteckningen 205/65-R15.
Detta sommardäck från , kallat iLine, har däckbeteckningen 205/65-R15.