Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 205/60-R17. Blue Response TG, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Blue Response TG är ett sommardäck med diametern 17". Med sommardäcket Blue Response TG får du ett däck som är 205 mm brett och har en profil på 123 mm. Hastighetsindex W som Blue Response TG har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 270 km/h.
Behöver du 17"-fälgar till dina Blue Response TG? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 772 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 205/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 4250427443188 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/45-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/55-R16.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 245/40-R18. Däcket kommer från .
Ett sommardäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 205/60-R16.