Detta sommardäck från har däckmärkningen 205/60-R16. EfficientGrip Performance, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 16". EfficientGrip Performance har en bredd på 205 mm och en profil som motsvarar 60% av däckets bredd, det vill säga cirka 123 mm. Med ett hastighetsindex på H är EfficientGrip Performance ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Komplettera EfficientGrip Performance med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 609 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip Performance |
| Däckbeteckning | 205/60-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 4038526031143 |
Sommardäck med däckbeteckningen 205/60-R16 och modellnamnet EfficientGrip Performance 2.
Detta sommardäck från , kallat EfficientGrip Performance, har däckbeteckningen 205/60-R16.
Sommardäck från med modellnamnet EfficientGrip Performance och däckbeteckningen 205/60-R16.
Detta sommardäck från , kallat EfficientGrip Performance 2, har däckbeteckningen 205/60-R16.