EcoWing ES31 har en däckbeteckning som lyder 205/60-R16. Sommardäcket EcoWing ES31 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 16" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Sommardäcket EcoWing ES31 har en bredd som är 205 mm och en däcksida med en höjd på cirka 123 mm (60% av däckets bredd). Med ett hastighetsindex på H är EcoWing ES31 ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper EcoWing ES31. Mer information om passande 16"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 710 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EcoWing ES31 |
| Däckbeteckning | 205/60-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 8808956367060 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 205/60-R16.
Sommardäck med däckbeteckningen 215/50-R18 och modellnamnet EcoWing ES31.
Sommardäcket EcoWing ES31 har en däckbeteckning som är 205/55-R16. Däcket kommer från .
EcoWing ES31 är ett sommardäck med däckmärkningen 205/55-R16.