Detta sommardäck från har däckmärkningen 205/60-R16. Sommardäcket Primacy 4+ är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Primacy 4+ är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 16". Här har du ett sommardäck från som är 205 brett och med en profil på 123 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 16"-fälgar till Primacy 4+.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 518 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Primacy 4+ |
| Däckbeteckning | 205/60-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 3528706582820 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 205/60-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ventus Prime 3 K125. Däcket har däckbeteckningen 205/60-R16.
Sommardäck med däckbeteckningen 205/60-R16 och modellnamnet Mecotra 3.
EcoContact 7 S - Ett sommardäck med däckmärkningen 205/60-R16.