Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 205/50-R17. Proxes Comfort är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Proxes Comfort är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Sommardäcket är 205 mm brett med en profil på 103 mm. Hastighetsindexet för Proxes Comfort är V. Detta innebär att Proxes Comfort är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till Proxes Comfort? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 506 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Proxes Comfort |
| Däckbeteckning | 205/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 103 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 89 |
| EAN | 4981910562627 |
Ett sommardäck från . Proxes Comfort har däckbeteckningen 205/50-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 205/50-R17.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Advantage 2. Däcket har däckbeteckningen 205/50-R17.
Ett sommardäck från . Sport BluResponse har däckbeteckningen 205/50-R17.