Detta sommardäck från har däckmärkningen 205/50-R17. Detta -däck är av modellen Ecsta Sport PS72.
Ecsta Sport PS72 är ett sommardäck med diametern 17". Sommardäcket Ecsta Sport PS72 har en bredd som är 205 mm och en däcksida med en höjd på cirka 103 mm (50% av däckets bredd). Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Komplettera Ecsta Sport PS72 med matchande 17"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 185 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ecsta Sport PS72 |
| Däckbeteckning | 205/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 103 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
| EAN | 8808956609252 |
Ecsta Sport PS72 är ett sommardäck med däckmärkningen 205/50-R17.
Sommardäcket Ecsta Sport S PS72 från med däckbeteckningen 255/30-R21.
Ecsta Sport S PS72 är ett sommardäck med däckmärkningen 255/30-R21.
Sommardäcket Ecsta Sport S PS72 har en däckbeteckning som är 265/30-R19. Däcket kommer från .