Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 205/50-R16. Detta sommardäck har modellnamnet Roadhawk 2 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 16". Detta sommardäck har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 103 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Spara pengar och köp med nya 16"-fälgar samtidigt som du köper Roadhawk 2. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 283 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Roadhawk 2 |
| Däckbeteckning | 205/50-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 103 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
| EAN | 3286348019790 |
Ett sommardäck från . Roadhawk har däckbeteckningen 205/50-R16.
Sommardäck med däckbeteckningen 205/50-R16 och modellnamnet Roadhawk 2.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 205/50-R16.
Advan Fleva V701 är ett sommardäck med däckmärkningen 205/50-R16.