N blue HD Plus är ett däck från som har däckbeteckningen 205/50-R15. Detta -däck är av modellen N blue HD Plus.
Med en diameter på 15" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Med sommardäcket N blue HD Plus får du ett däck som är 205 mm brett och har en profil på 103 mm. N blue HD Plus klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Behöver du även 15"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 496 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N blue HD Plus |
| Däckbeteckning | 205/50-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 103 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 8807622386602 |
Detta sommardäck från , kallat Ecsta HS51, har däckbeteckningen 205/50-R15.
Detta sommardäck från , kallat N Fera Primus, har däckbeteckningen 205/50-R15.
Sommardäcket RainSport 5 har en däckbeteckning som är 205/50-R15. Däcket kommer från .
Ett sommardäck från . Ecsta HS51 har däckbeteckningen 205/50-R15.