Detta sommardäck från har däckmärkningen 205/45-R17. har valt att kalla denna modell av sommardäck för Cinturato P7 (P7C2).
Cinturato P7 (P7C2) är ett sommardäck med en diameter på 17". Detta däck är 205 mm brett och har samtidigt en profil på 92 mm. Profilen motsvarar 45% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Du kan komplettera detta sommardäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 733 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Cinturato P7 (P7C2) |
| Däckbeteckning | 205/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 92 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 8019227314588 |
Sommardäcket Cinturato P7 (P7C2) Run Flat från med däckbeteckningen 205/45-R17.
Cinturato P7 (P7C2) är ett sommardäck med däckmärkningen 205/55-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 205/50-R17.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Cinturato P7 (P7C2). Däcket har däckbeteckningen 205/55-R16.