Interstellar är ett däck från som har däckbeteckningen 205/45-R17. Detta sommardäck har modellnamnet Interstellar och är ett av alla däck som tillverkas av .
Interstellar är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Med sommardäcket Interstellar får du ett däck som är 205 mm brett och har en profil på 92 mm. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 270 km/h (hastighetsindex W).
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till Interstellar? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 581 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Interstellar |
| Däckbeteckning | 205/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 92 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 6959956791811 |
Detta sommardäck från , kallat ZIEX ZE320, har däckbeteckningen 205/45-R17.
Sommardäcket Advantage 2 har en däckbeteckning som är 205/45-R17. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat Sport Maxx RT, har däckbeteckningen 205/45-R17.
har tagit fram detta sommardäck med namnet ZV7. Däcket har däckbeteckningen 205/45-R17.