Sportnex AS-3 är ett däck från som har däckbeteckningen 205/45-R16. har valt att kalla denna modell av sommardäck för Sportnex AS-3.
Detta -däck har en diameter på 16". Detta sommardäck har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 92 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Sportnex AS-3 har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Spara pengar och köp med nya 16"-fälgar samtidigt som du köper Sportnex AS-3. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 726 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Sportnex AS-3 |
| Däckbeteckning | 205/45-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 92 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
| EAN | 4718022028310 |
Sommardäcket Noble Sport NS-20 från med däckbeteckningen 205/45-R16.
Detta sommardäck från , kallat Sportnex AS-3, har däckbeteckningen 185/55-R16.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 205/50-R16.
Advan Fleva V701 är ett sommardäck med däckmärkningen 205/50-R16.