Detta sommardäck från har däckmärkningen 205/40-R18. Sommardäcket Advantage 2 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Advantage 2 är ett sommardäck med diametern 18". Däcket har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 82 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindex Y som Advantage 2 har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du 18"-fälgar till dina Advantage 2? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 838 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 205/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 3528706883231 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet AZENIS FK520. Däcket har däckbeteckningen 205/40-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 205/40-R18.
Sommardäcket Roadhawk 2 från med däckbeteckningen 205/40-R18.
Ett sommardäck från . Ecsta Sport PS72 har däckbeteckningen 205/40-R18.