Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 205/40-R18. Detta sommardäck har modellnamnet Advantage 2 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Advantage 2 är ett sommardäck med en diameter på 18". sommardäcket Advantage 2 är 205 mm brett och en profil på 82 mm. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 270 km/h (hastighetsindex W).
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper Advantage 2. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 827 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 205/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 3528706849763 |
Detta sommardäck från , kallat PremiumContact 6, har däckbeteckningen 205/40-R18.
Sommardäcket Eagle F1 Asymmetric 3 ROF har en däckbeteckning som är 205/40-R18. Däcket kommer från .
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 205/40-R18.
Sommardäcket Dynaxer HP 5 har en däckbeteckning som är 205/40-R18. Däcket kommer från .